وبلاگ مد و زیبایی

-


انتخاب صحیح عینک آفتابی متناسب با چهره شما

- از عینک آفتابی برای محافظت از چشم هایتان استفاده کنید

تعدادی از افراد هستند که توجهی به استاندارد های لازم برای عینک نمی کنند و فقط صرفا جهت زیبایی از آن ها استفاده میکنند. بهتر است بگویم این یکی از خطرناک ترین کار های ممکن برای حفاظت از چشمانتان است زیرا اگر لنز های عینک شما استاندارد نباشد در اثر قرار گرفتن در معرض بیش از حد اشعه UV ممکن است مشکلات زیادی اعم از آب مروارید،سوختگی و سرطان برای چشم به وجود بیاورد. بهترین نوع عینک آفتابی باید اشعه UVB را تا ۹۹% و اشعه UVA را تا ۹۵% کاهش دهد.

۲- از عینک های پلاریزه استفاده کنید

احتمالا واژه پلاریزه به گوشتان خورده باشد تفاوت بین عینک پلاریزه و غیر پلاریزه در این است که لنز های پلاریزه یک فیلتر چند لایه بر رویشان قرار دارد که مانع ورود نور های مستقیم می شود ولی لنز های غیر پلاریزه معمولا فقط یک ته رنگی دارند که آن هم نمی تواند مانع عبور نور خورشید شود و معمولا بعد از چند ساعتی چشم ها درد می گیرد.

۳- صرفا جهت زیبایی عینک نخرید

خیلی از عینک های موجود در بازار ها را فقط می توان برچسب زیبایی به آن ها زد و از نظر استاندارد های لازم عینک های خوبی نیستند. عینک خوب باید علاوه بر زیبایی در مقابل اشعه فرا بنفش خورشید مقاوم باشد تا مانع بیماری های ممکن برای چشم شود و دسته های عینک هم باید فرمی مناسب داشته باشند تا مانع سر درد های مکرر شود.

۵- پوشش کامل

سعی کنید عینک آفتابی را طوری انتخاب کنید که وزن متعادلی داشته باشد و علاوه بر این روی صورتتان که قرار می دهید تمام مژه ها و چشم هایتان را بپوشاند.

۵- رنگ لنز ها

توجه داشته باشید که رنگ لنز های عینک آفتابی شما فقط جهت زیبایی و تحت تاثیر قرار دادن دیگران نباید باشد. رنگ لنز تاثیر بسیاری در میدان دید و وضوح رنگ های اجسام دارد. به طور مثال رنگ خاکستری شدت نور را بسیار کاهش می دهد، لنز قهوه ای تا حدی اختلاف زیادی در بین رنگ های واقعی ایجاد می کند ولی رنگ آبی را به خوبی مسدود می کند برای همین این نوع لنز برای روز های برفی بسیار مناسب است. لنز های زرد برخی رنگ ها مانند آبی آسمانی را به طور کامل مسدود می کنند یعنی زمانی که شما به آسمان نگاه می کنید از پشت لنز ها اثری از رنگ آبی نمی بینید بنابرین برای شکارچیان بسیار مناسب است و میتوانند به راحتی شکار خود را در آسمان جست و جو کنند ولی برای سایر فعالیت ها مانند رانندگی که نیاز به تشخیص رنگ های متنوع است اصلا خوب نیست.

و اما تشخیص بهترین عینک با توجه به فرم صورت شما به چه شکل است؟ در عکس های زیر فرم های مختلف از صورت با نوع عینک مناسب آن مشخص شده شما می توانید با توجه به این عکس ها و بهره مندی از استاندارد های مهم برای انتخاب عینک، بهترین عینک آفتابی را برای خود انتخاب کنید.

عینک آفتابی


9 آبان 1395 |

1395
1396

<-PostTitle->

کاشت مو
شقاق
بواسیر

RSS 2.0

.: Weblog Themes By ruzblog.com :.